ESEROĞLU TEKSTİL VE AHŞAP

İçeriğe git

Ana Menü

GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR TANZARA Dokumaları

MUHTELİF YÖRELERİN EL DOKUMALARI

ŞEBİNKARAHİSAR TANZARA DOKUMALARI
TAMZARA DOKUMASI PAMUK ELLERDE HAYAT BULDU.
Şebinkarahisar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansına (DOKA) sunulan 2010 yılında Turizmde Bölge potansiyelinin harekete geçirilmesine yönelik Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan ve %75 hibe desteği alan  “İlmek İlmek Turizm” adlı projemiz dokuma kursumuzla birlikte  start aldı. Bu kursumuzla birlikte genç kız ve kadınlarımız Tamzara Dokumasına hayat vermeye başladı.
============================================
Tamzara dokuması küllerinden yeniden doğuyor
Şebinkarahisar'da kaybolmaya yüz tutmuş "tamzara" dokumacılığını canladırmak için hayata geçirilen proje, meyvelerini vermeye başladı. Yakın zamana kadar üretimi yapılan ve yörede hemen hemen bütün evlerde kullanılan tamzara dokuması...
18 Mayıs 2013 Cumartesi 12:18
Tamzara dokuması küllerinden yeniden doğuyor
Şebinkarahisar'da kaybolmaya yüz tutmuş "tamzara" dokumacılığını canladırmak için hayata geçirilen proje, meyvelerini vermeye başladı.  2010 yılında Şebinkarahisar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından projelendirilip DOKA'ya sunulan “İlmek İlmek Turizm” adlı proje kapsamında canlandırılan ve yöre kadınları tarafından talep gören kurslar sayesinde yeniden hayat bulmaya başladı.

KAYNAK:http://www.sebinkarahisar.gov.tr/default_B0.aspx?id=206,
http://www.sebinkarahisar.bel.tr/default.aspx?pid=72892&nid=65504,
http://www.anahaberyorum.com/guncel/tamzara-dokumasi-kullerinden-yeniden-doguyor-h32067.html,
http://www.takaonline.com/etiket/giresun/page/4/

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön